VU Matematikos ir informatikos institutas Vilniaus Universitetas Matematikos ir informatikos institutas
VU Matematikos ir informatikos institutas
APIE MII
MOKSLAS
DOKTORANTŪRA IR ŠVIETIMAS
LEIDYBA
BIBLIOTEKA
DARBUOTOJAI
PROJEKTAI
DISKUSIJOS
NAUJIENOS/SKELBIMAI
APIE MII SVETAINĘ
NUORODOS
 ENGLISH


Dėl doktorantūros studijų

Iš viso žinučių: 13
1.   Aida 2009.06.23 14:05
  Laba diena,
norėjau paklausti dėl stojimo į skelbiamas doktorantūros studijas. Šiais metais baigiau VGTU informatikos inžinerijos magistrą (technologijos mokslų srities). Norėčiau stoti į doktorantūros studijas, tačiau vienas iš reikalavimų - atlikti mokslo darbai, moksliniai straipsniai. Jeigu mano aprašytas darbas (nuotolinio mokymo administravimo problemų tyrimas koreliacinės regresinės analizės būdu) nebuvo niekur publikuojamas (tačiau įvertintas labai gerai), galima MII stoti į doktorantūra? Dėkoju už atsakymą
2.   Aida 2009.06.23 14:07
  Patikslinu klausimą :-),
ar yra realių galimybių įstoti į MII doktorantūros studijas?
Dėkoju už ats
3.   S. Maskeliūnas 2009.06.23 14:52
  Jūsų minimas darbas reikalavimą tenkina: jis tikrai mokslinis (nežiūrint, kad nepublikuotas).
Realių galimybių įstoti į doktorantūros studijas tikrai yra. Patarčiau pasiaiškinti, kas konkrečiai jūsų darbo tematikoje galėtų būti jūsų vadovu. Idealus variantas būna tada, kai gabus studentas pageidauja studijuoti doktorantūroje pas konkretų vadovą, ir tas galimas vadovas pageidauja, sutinka turėti tą studentą(-ę). Patartina pakalbėti su atitinkamo (jūsų tematikai artimo) MII skyriaus vadovu.
Kadangi institutui labai pageidautina, kad priimtas studentas doktorantūros pabaigoje apsigintų disertaciją, todėl į doktorantūrą priimami ne pagal kokias tai slaptas pažintis, o potencialiai (pagal šiandienos turimus duomenis vertinant) perspektyviausieji. Doktorantūros vietų mūsų institutui skirta pakankamai daug, todėl ir realių galimybių įstoti visiems yra; ypač tiems, kurių studijų universitete balai yra aukšti.
4.   Aida 2009.06.23 15:17
  Labai dėkoju už išsamų atsakymą
5.   Ramunė 2009.07.16 23:14
  Laba diena, norėčiau stoti į jūsų instituto matematikos doktorantūrą. Norėjau paklaust kokia maždaug yra tikimybė įstoti į nemokamą vietą jei mano pažymių vidurkis 8,7 ir iš baigiamojo darbo gavau 9. Dabar iš savo magistrinio darbo rašau po vieną  straipsnį į "Informaticos" ir "Nonlinear analisys. Modeling and control" žurnalus. Ar skiriasi kainos bei studijų trukmė dieninėse ir neakivaizdinėse studijose bei gal galėtumėte parašyti kiek kainuoja vieni metai matematikos doktorantūroje.
6.   Ramunė 2009.07.16 23:18
  Iš anksto labai dėkoju už atsakymus.
7.   S. Maskeliūnas 2009.07.17 07:35
  Šiuo metu labai sunku būtų įvertinti tikimybę, kol neaišku kiek iš viso bus pageidaujančių stoti; aišku tik, kad šansų tikrai yra daug.
Ligšiol buvo taip, kad nei dieninės, nei neakivaizdinės studijos MII doktorantams nekainavo; priedo, dieninių studijų studentai gauna stipendiją. Dieninių studijų studentams tvarka tikrai nesikeis (ŠMM suplanavo ir su MII suderino visas lėšas jų studijoms), o dėl neakivaizdinių - nesu 100 % garantuotas; bet ir negirdėjau, kad numatoma keisti.
8.   Ramunė 2009.07.17 11:48
  Labai ačiū už atsakymus. Dar norėjau paklausti ar dieninėse studijose į paskaitas kasdien reikia eit ir ar jos vykdomos po pietų? Kas kiek laiko vyksta paskaitos neakivaizdinėse studijose? Iš anksto dėkoju už atsakymus.
9.   S. Maskeliūnas 2009.07.17 12:04
  Doktorantūra - ne magistrantūra; paskaitos, seminarai - vyksta taip, kaip su vadovu suderinta ir suplanuota konkretaus doktoranto studijų programoje; bendrų dėsningumų mažai.
10.   Miglė 2009.10.14 11:35
  Laba diena, norėčiau sužinoti su kokiu magistrantūros vidurkiu, kokiu magistrinio darbo pažymiu ir kiek publikacijų bent apytiksliai reikia turėti, kad būtų galima tikėtis įstoti pas Jus į matematikos doktorantūrą. pagal kokią formulę skaičiuojat doktorantų balus? Ar doktorantai mokslinio darbo ir disertacijos vadovą turi būtinai pasirinkti iš MII ar galima ir iš kito universiteto vadovą pasirinkti, pvz. kuris buvo ir magistrinio darbo vadovas.
11.   S. Maskeliūnas 2009.10.14 13:51
  Atsakant gerb. Miglei:

1) aišku tik, kad su blogais pažymiais neįstojama, o kokie konkretūs pažymiai yra pakankami - priklauso nuo to, kokius balus konkrečiais metais turi kiti pretendentai.
Publikacijų turėti ne privaloma, o pageidautina.

2) Yra vienas precedentas: informatikos doktorantas turi vadovą ne MII darbuotoją, tačiau pageidautina, kad vadovas būtų pasirenkamas iš dirbančiųjų Matematikos ir informatikos institute.

Šiaip, bendras patarimas: doktorantūrą su galimu vadovu pradėti planuoti iš anksto.
12.   Migle 2009.10.14 15:24
  O Gal galėtumėte paskyti su kokiais balais šiemet įstojo į doktorantūrą, kad bent galėčiau orentuotis ar verta rašyti publikacijas ir ruoštis doktorantūrai. Ar įstoja studentai turintys mažesnį nei 9 vidurkį ir iš magistro darbo turiu 9.
13.   S. Maskeliūnas 2009.10.15 12:42
  Jūsų klausimą 'peradresavau' prof. Kęstučiui Kubiliui; jis atsakė: gali įstoti ir mažesnį nei 9 vidurkį turėję studentai: tokių tikrai būna; tai nėra kriterijus užkertantis kelią į doktorantūrą.

Atsakyti:
vardas:
el. paštas:
tekstas:Valid CSS! Valid HTML 4.01!
Svetainės struktūra  © VU Matematikos ir informatikos institutas, 2003–2018