VU Matematikos ir informatikos institutas Vilniaus Universitetas Matematikos ir informatikos institutas
VU Matematikos ir informatikos institutas
APIE MII
MOKSLAS
DOKTORANTŪRA IR ŠVIETIMAS
LEIDYBA
BIBLIOTEKA
DARBUOTOJAI
PROJEKTAI
DISKUSIJOS
NAUJIENOS/SKELBIMAI
APIE MII SVETAINĘ
NUORODOS
 ENGLISH


Nurodymai rašantiems į LANA, INFORMATICA žurnalus

Iš viso žinučių: 41
1.   Ramunė 2009.08.12 13:17
  Laba diena, aš pirmą kartą rašau du straipsnius į "Nonlinear analysis. Modelling and control"  ir "INFORMATICA" žurnalus. Gal galėtumėte duoti kokias nors nuorodas, kur galėčiau rasti straipsnių reikalavimus autoriams rašantiems word į šiuos du žurnalus. MII svetainėje radau reikalvimus tik rašantiems su LATEX. Iš anksto dėkoju.
2.   Saulius Maskeliūnas 2009.08.12 22:40
  "Informatica" priima straipsnius ne tik LaTeX, bet ir Microsoft Word (.doc) formatu [žr. reikalavimus straipsniams ir naujausio žurnalo numerio straipsnių pilnateksčius pavyzdžius].
"Informatica" straipsnių šablonas pateiktas tik LaTeX formatu, nes žurnalas spaudai rengiamas LaTeX priemonėmis, o iš Microsoft Word į LaTeX  automatiškai išversti (išsaugant formatavimą) vistiek neįmanoma; tad, ir Microsoft Word variantui griežtų formato reikalavimų nėra: su Microsoft Word parengtus straipsnius profesionalios maketuotojos verčia į LaTeX (ir su autoriais suderina korektūrą).
Beje, formatavimas - nėra esminis dalykas straipsnio pradinio varianto įteikimo momentu: tai antrojo etapo (kai straipsnį nusprendžiama priimti spausdinimui) dalykas.
Įvairiais klausimais apie "Informatica" - geriausia konsultuotis su šio žurnalo sekretore Rasa Karbauskaite.

"Nonlinear Analysis: Modelling and Control" žurnalo reikalavimuose rašoma, kad straipsniai priimami "in hardcopy and/or electronic form" (taigi, nebūtinai tik LaTeXu).
Vėl gi: įteikiant straipsnį svarbiausia ne jo forma, o turinys.  O kai straipsnį nusprendžiama priimti, neturėtų būti problematiška mūsų institute surasti, kas tai transformuos į LaTeX.
Įvairiais klausimais apie "Nonlinear Analysis: Modelling and Control" - geriausia konsultuotis su šio žurnalo sekretoriumi prof. Romu Baronu, su vyriausiuoju redaktoriumi prof. Mifodijum Sapagovu, arba su jūsų straipsnio sritį atstovaujančiu žurnalo redakcijos nariu.
3.   Ramunė 2009.08.20 16:53
  Labai ačiū Jums už išsamius atsakymus.
4.   Antanas 2009.09.29 17:34
  Norėtųsi, kad būtų pateikiamos atnaujintos šablonų versijos. Dabar abiejų šioje temoje minimų žurnalų šablonams jau gerokai per 10 metų. Ruošiant straipsnį norėtųsi jau pradinį jo variantą parengti kokybiškai (kad nereikėtų vėl grįžti prie kažkokių korektūrų). Dabar rengdamas straipsnį negaliu įsivaizduoti kaip jis atrodys realybėje (gal kokia matrica netilps į puslapį - reikia naujų žymėjimų; gal kokią formulę reikia kelti į naują euilutę ar plačią lentelę apsukti).

O INFORMATICA šablonas tai iš viso nesikompiliuoja. Tam stiliaus faile prirašyta kažin kokių definicijų ir kyla problemu su redefinavimu. Negi man, autoriui, reikia dar tą stiliaus failą nagrinėtis?
5.   Saulius Maskeliūnas 2009.09.30 15:25
  Pakalbėjau su abiejų žurnalų maketuotojomis; perteiksiu jų atsakymą į jūsų klausimus.

"Informatica": šiuo metu pateikiamas šablonas yra tikrai artimas tam, kuris naudojamas spausdinimui; kai autoriai pateikia šiuo metu duotu šablonu - tai labai patogu maketuotojoms (be to, pateiktuoju šablonu atsiunčia straipsnius užsieniečiai ir nesiskundžia).
Pateikti tikrąjį šabloną yra sudėtinga, nes tektų naudoti daug vietos užimančius šriftus ir pan. Vis tik atnaujintus, patikslintus reikalavimus autoriams ir stilių failą planuojama parengti pasibaigus "degantiems" darbams; gal būt kitų metų pradžioje.

"Nonlinear Analysis: Modelling and Control": net ir pateikus pilnus stilių failus autoriai nepateikia taip, kaip reikia; vistiek reikalingas maketuotojo(s) darbas. Straipsniai į žurnalą priimami bet kokiu formatu, net Microsoft Word'u.
Parengti naują pavyzdinį stiliaus failą prasminga tik kai tai atlieka aukštos kvalifikacijos specialistai (nes kai parengiama nepakankamai kvalifikuotai - po to visiems būna keblu naudotis). Ryšium su tuo, kad šio žurnalo leidyba vykdoma iš vidinių resursų, artimiausiu metu šabloną ir reikalavimus straipsniams tobulinti neplanuojama.
6.   Ramunė 2009.10.02 00:14
  Laba diena, gal galėtumėte parašyti vyriausiojo redaktoriaus Mathematical Modelling and analysis el. pašto adresą. Nes pas mane kompiuteryje kažkas sugedo ir nerodo pilnų el. pašto adresų. Ir gal galėtumėte parašyti kam ir kokiu el. paštu reikia siusti į Nonlinear analysis: Modelling and control žurnalą straipsnį pirminiam vertinimui.
7.   Saulius Maskeliūnas 2009.10.02 10:19
  "Nonlinear Analysis: Modelling and Control" žurnalo vyriausias redaktoriaus yra prof. Mifodijus Sapagovas, o straipsnius siųsti reikia  šio žurnalo sekretoriui prof. Romui Baronui.
Jų abiejų el.pašto adresus pasiųsiu į jūsų el.pašto adresą (nes jei el.pašto adresų nematote kituose www.mii.lt puslapiuose, tai tikriausiai nematysite ir šiame diskusijų lauke, nes el.pašto adresai nuo SPAM-robotų apsaugomi analogiškai visuose www.mii.lt svetainės puslapiuose).
8.   Antanas 2009.10.03 14:57
  Žurnalas "Mathematical Modelling and Analysis" turi labai puikiai veikiantį "šabloną", kuriuo parengti straipsniai atrodo taip pat, kaip ir spausdinami žurnale (žinoma, be puslapių, žurnalo numerio ir pan. bibliografinės informacijos).

"Pateikti tikrąjį šabloną yra sudėtinga, nes tektų naudoti daug vietos užimančius šriftus ir pan." - tai nesąmonė, nes, pavyzdžiui, kad ir MMA žurnalo šablonai užima tik apie ~100kb. Ir nereikia ten jokių ypatingų šriftų, nes nei "Informatica", nei "Nonlinear Anal., Model. Control" tokių net nenaudoja.

Ramune, kurio žurnalo redaktorių adresų Jūs teiravotės 2009-10-02? Žinutėje minėjote du skirtingus žurnalus, bet Saulius, kaip suprantu, Jums nusiuntė tik "Nonlinear Anal., Model. Control"...

Sauliaus sakinio dalis: "nes jei el.pašto adresų nematote kituose www.mii.lt puslapiuose, tai tikriausiai nematysite ir šiame diskusijų lauke, nes el.pašto adresai nuo SPAM-robotų apsaugomi analogiškai visuose www.mii.lt svetainės puslapiuose". Nes..., nes... Perskaičius atrodo, kad Ramunė yra SPAM-robotas, nuo kurio naršyklė ir slepia tuos adresus. :) Be to, "gal būt" = "galbūt".
9.   Saulius Maskeliūnas 2009.10.03 23:13
  MMA vyr.redaktoriaus Prof.Habil.Dr. R.Čiegio el.pašto adresas: rc ETA fm.vgtu.lt [o leidybą koordinuoja Doc.Dr.(HP) A.Štikonas],
Šaunu, kad MMA šablonas labai geras, tačiau nemanau, kad jį galėtų staiga perimti kiti, kitokių formatų tradicijas turintys žurnalai.

"Nonlinear Analysis: Modelling and Control" žurnalo sekretoriaus Habil.Dr. Romo Barono el.pašto adresas: romas.baronas ETA mif.vu.lt (jam reikia siųsti straipsnius pirminiam vertinimui).

Apskritai, ko gero, geriausia bus, jei pasiūlymus teiktumėte atitinkamų žurnalų redakcijoms; abejoju ar prasmingas tolesnis mano tarpininkavimas. Žurnalų internetines svetaines su kontaktine ir kt. informacija rasite pagrindiniame meniu pasirinkę: LEIDYBA -- ŽURNALAI -- <Žurnalo pavadinimas>.
10.   Ramunė 2009.10.05 10:22
  Ačiū gerb. Maskeliūnui už atsakymus. Kažkodėl neina įeiti į "Nonlinear Analysis: Modelling and Control" psl. rašo, kad nuoroda neveikia. Dėl "Mathematical Modelling and Analysis", tai straipsnį nusiunčiau Gerb. Čiegiui, bet jis parašė, kad straipsnį reikia įkelti per EJM sistemą, tai penktadienį ir įkėliau į tą sistemą straipsnį.
11.   Antanas 2009.10.08 11:37
  Tai  aišku, kad būtų nesąmonė, jei MMA žurnalo šabloną "staiga perimtų kiti, kitokių formatų tradicijas turintys žurnalai". Aš to ir nesiūlau. Tiesiog pasistengus gal būtų galima padaryti panašios kokybės ir patogumo autoriui šabloną.

O Jūs, Ramune, geru stilium dirbat! Jau tris straipsnius parašėt, ar tą patį į tris žurnalus siunčiat? Gal būtų galima Jums parašyti asmeninę žinutę? Norėčiau bendradarbiauti.
12.   Ramune 2009.10.12 18:00
  Į visus žurnalus siunčiau skirtingus straipsnius. Gerb. Antanai, galite parašyti man asmeninę žinute. Mano el. Paštas vilkramune@gmail.com.
13.   Saulius Maskeliūnas 2009.10.13 18:59
  Atsakydamas į gerb. Ramunės 2009.10.05 10:22 pastabą -
prof. Romas Baronas el.pašto laišku rašo:

> Žurnalo "Nonlinear Analysis: Modelling and Control"  tinklapis vėl  veikia,
> http://www.lana.lt/journal/
> Atsiprašome už nesklandumus.
14.   Ramunė 2010.06.16 16:19
  Laba diena, kiek pas jus kainuoja suvedimas į latex, jei straipsnis yra priimamas į LMR žurnalą ir ar duodat latex suvedimo šabloną? Ačiū iš anksto už atsakymą :).
15.   Ramunė 2010.06.16 16:20
  Ta prasme, jei patys autoriai nemoka į latex susivesti.
16.   S. Maskeliūnas 2010.06.18 09:17
  Gerb. Ramune: ši paslauga Institute teikiama; apskritai, tokie klausimai sprendžiami darbo tvarka.
17.   Ramunė 2010.06.18 23:38
  Dėkoju už atsakymą, gal dar žinote, maždaug kada bus recenzijos dalyvavusių straipsnių 51 lietuvos matematikų respublikinėje konferencijoje?
18.   S. Maskeliūnas 2010.06.19 16:04
  Gerb. Ramune: pats nežinau, tai paklausiau prof. K.Kubiliaus; jis spėja, kad turbūt bus panašiai kaip pernai: iki rugsėjo pradžios.
19.   Ramunė 2010.06.19 22:36
  Labai ačiū Jums už atsakymus. Nu tikiuosi, kad bus iki rugsėjo pradžios, nes tiems kurių straipsnius priims reiks į latex susivesti ir atgal iki rugsėjo 6 dienos išsiusti.
O iš kiekvienos sekcijos kiek darbų bus atrinktą spausdinimui į LMR (pvz. matematikos taikymai)?
20.   S. Maskeliūnas 2010.06.20 00:17
  Jei klausiate apie LMR spec. numerį, tai pagal praeitų metų leidinius sprendžiant - priėmimą lemia ne iš anksto numatyta apimtis (kuri esant reikalui būdavo pastorinama), o recenzentų teigiamas vertinimas.
21.   Stasys 2010.06.21 19:45
  Gerb. Ramune: pirmiausia, tokias technines smulkmenas galima issiaiskinti ir tiesiogiai (tarkim emailais Sauliui, jis *visada* atsako). Antra, LaTeX reikia moketi. Kiekvienam matematikui ar esant arti jos. Pagrindams uztenka savaites. Po keliu savaiciu praktikos viskas eisis savaime. Iki rugsejo juk yra kruva laiko ... Is savo patirties zinau, kad Word naudoja tik dideliu problemu (Riemann'o ar P=NP hipoteziu) "sprendejai." Tai lyg ju "atpazinimo zenklas". (Gaves toki Word straipsni kaip rezenzentas (o tokiu gaunu bent 2-3 per metus) zinau, kad parase *ne* matematikas.) Matematikai (bent tuos kur zinau) spausdina savo darbus ir bendrauja su kolegom naudodami isvien LaTeX. Pazvelkit kad ir i AMS, American Math. Soc. puslapi.
22.   Tomas Juskevicius 2010.06.23 03:23
  Visiskai pritariu Stasiui. Latex mokejimas yra visiskai butinas ir labai keista, kad kazkas dar priima straipsnius rasytus word'u. O ir moket ten nedaug ka ir tereikia.
23.   Ramunės gerbėjas 2010.06.23 15:20
  Ramune, Tu neskaityk ką jie čia rašo. Tau nereikia mokėti jokių LaTeX'ų. Aš Tau galiu viską surinkti ir gražiai sumaketuoti. Tu tik rašyk straipsnius kad ir ranka ant popieriaus.
24.   Ramunė 2010.07.05 01:56
  Dėl gerb. Stasio pastabos sutinku, kad galėjau gerb. Maskeliūnui į el. paštą parašyti. O dėl Latex, tai tikrai nesutinku mokėjimas suvesti į latex tikrai neparodo, kad tas žmogus yra puikus matematikas, todėl kad į latex moka suvesti ir katedros sekretorės. Matematikai turi matematikos darymu užsiimti, o ne straipsnių į latex suvedinėjimu. Aš sutinku, kad norint galima viską išmokti, bet kartais būna tokių techninių kliučiū, dėl kurių nelabai išeina į latex susivesti. Ir kažkaip labai abejoju ar tiek daug jau matematikų moka straipsnius į latex susivesti, bent pas mus universitete nepažystų nei vieno nei vyresnio amžiaus nei jauno matematiko mokančio į latex susivesti. O aš nemoku, nes tai buvo pirmi mano moksliniai straipsniai, o anksčiau nereikėjo man latex studijuojant. Pirminei peržiūrai straipsnius pateikiau kaip priklauso pdf formatu.
O dėl mano gerbėjo kažin ar nebus čia tas pats gerb. Antanas, kuris anksčiau šioje temoje reiškėsi.
25.   S. Maskeliūnas 2010.07.05 08:35
  Nesu matematikas ir nemoku LaTex'o. Tačiau kartą yra tekę tarpininkauti perduodant matematiko straipsnį spaudai (su nedaug paprastų formulių, labiau mokslo populiarinimo rūšies) ir pačiam domintis to straipsnio turiniu. Kol dar nebuvau su kolegų pagalba jo atsispausdinęs, iš smalsumo tą straipsnį atsiverčiau su Notepad'u -- ir labai nustebau pamatęs, kad jį ištisai galiu skaityti viską suprasdamas (iš pradžių - kaip rebusą spręsdamas, bet kuo toliau - tuo lengviau), net ir be LaTex vadovėlio ar tekstų redaktoriaus.
Todėl, manau, natūralu, kad tarpusavyje raštu(el.paštu) intensyviai bendraujantys matematikai masiškai juo naudojasi: intuityviai suvokiama sintaksė, tekstai užima l.mažai vietos, jiems pakanka ASCII kodų lentelės, skaitymui/rašymui nereikia jokių papildomų programinių priemonių.
26.   Stasys 2010.07.05 18:35
  "O dėl Latex, tai tikrai nesutinku mokėjimas suvesti į latex tikrai neparodo, kad tas žmogus yra puikus matematikas"

Ir as su tuo neutinku, cia pritariu visu 100%! Ka as sakiau yra *priesinga* (daugumoje deja pasitvirtinanti) implikacija: NEmokejimas tu keliu paprastu LaTeX komandu matematinems formulems koduoti parodo, kad zmogus gal tuo paciu nera ir puikus matematikas. Nes matematikui, kaip Saulius sake, LaTeX yra labai intuityvi ir aiski programavimo kalba (tai Mikrosoft Word, kur turi pasikliauti kazkokiais "magiskais" dalykais).

Be to, TeX/LaTeX sukure *matematikai* ir butent *matematikos* darbu ruosimo palengvinimui!

Ir dar, kad nebutu nesusipratimu: nei vieno darbo zinoma neatmeciau vien del to, kad parasytas Word'u :-) Recenzavimas yra dalykas labai rimtas ir atmetineju del turinio, klaidingu irodymu ir pan. Bet "Word'inius" darbus budavo ypac lengva atmesti: kazkur pacioje pradzioje randi didele "skyle", nebereikia skaityti toliau. Zinoma, tai dar nieko nerodo. Bet ar ne keisti sutapimai?

Argumentas, kad daugelis matematiku Lietuvoje LaTeX'o nenaudoja irgi neitikina. As budamas Lietuvoje irgi jo nenaudojau. Tiesiog nereikejo. Pradejau intensyviai naudoti tik priverstas aplinkybiu. Pati svarbiausia priezastis ji ismokti buvo ne straipsniu pateikimas, o ju *rasymas*. Zinoma, ne teoremu irodinejimas: teoremas kaip ir anksciau irodineju su lapu popieriaus ir piestuku. LaTeX'o prireike kai reikejo ruosti straipsnius su *bendraautoriais* bendraujant tik emailu. Kol darbas pabaigtas siutinejam kruva emailu kol galu gale gaunasi baigtinis variantas.

Gerb. Ramune: as nepersu LaTeX'o. Tiesiog sakau is patirties, kad jo veliau ar anksciau prireiks, jei noresit rimtai uzsiimti matematika.
Nauju teoremu jo mokejimas zinoma nesukurs. Jis tiesiog kiek palengvins ju sukurima (pvz. bendravima su kolegom).
27.   Ramunė 2010.07.05 22:00
  Atleiskit gerb. Stasį, bet aš vis tiek liksiu prie savo nuomonės ir nesutiksiu 100 proc. su Jūsų
Įiaip teiginiu "NEmokejimas tu keliu paprastu LaTeX komandu matematinems formulems koduoti parodo, kad zmogus gal tuo paciu nera ir puikus matematikas.". Dėl išmokimo dirbti su latex, tai sutinku, kad intensyviai padirbėjus užtrunka apie savaite, panašiai per tokį laikotarpį išmokau, čia aš pradėjau mokytis po savo žinutės, dėl latex gerb. maskeliūnui. Bet pas mane ten tų formulių nei 10 nebuvo ir jos nebuvo labai sudėtingos sumas trupmenas užrašyti ir pan. Bet ir dabar dar yra kabliukų, kuriuos aiškinsiuos, jei priims straipsnį. Aš bent kol kas niekur nesiunčiau vordu pirminei peržiūrai visur reikėjo į pdf konvertuoti. O vyresni dėstytojai Lietuvoje nemoka su latex, nes matyt nelabai ir nori mokėti. Juk jie mano, kam man mokytis su tuo latex, jei yra jaunų kolegų,kuriems galima liepti ir jie suves tuos straipsnius į latex.
Šiaip padirbėjus su latex man jis nepatiko, nes labai priekabus jis nepadėsi kokio ženklo ir nekompiliuoja, o vorde kaip užrašei į Mathtype taip ir turi. Aš žadu ir toliau naudotis vordu, o latex naudoti tik straipsniams.
Ir atleiskit nelabai supratau kodėl lengva vordinius straipsnius atmesti, kokias ten skyles straipsnių pražiojej randat?
28.   Stasys 2010.07.05 23:37
  [pirmas ilgesnis kometaras nepraejo (technine priezastys) tad tik santrauka]

Na jei ten "tų formulių nei 10 nebuvo ir jos nebuvo labai sudėtingos sumas trupmenas užrašyti", tais as soviau "iz puski po vorobei". Tada *zinoma* neireikia jokiu LateX ar pan. Zinoma!
29.   S. Maskeliūnas 2010.07.06 14:27
  Stasy, jei kitą kartą taip nutiktų (t.y., parašius laišką jį siunčiant - išnyksta tarsi nebuvęs) - būtinai pamėginkit spausti klaviatūros "Back" klavišą ar naršyklės "Atgal" mygtuką: dažniausiai grįžus i anksčiau buvusį puslapį - atsiranda ir prapuolęs tekstas.
O šiaip, tokių 'nuotykių' pasitaiko visiems. Po vieno tokio -- Internetinėse diskusijose jei libdau ilgesnį pasisakymą, pasileidžiu Notepad, jame rašau, o į naršyklę grįžtu tik pilnai baigęs rašyti ir su Ctrl+A, Ctrl+C atsinešdamas savo 'žinią', Ctrl+V ir paviešinu.
30.   Ramunė 2010.07.06 14:28
  Na malonu, kad sutarėm pagaliau. Bet esmė ne ta kiek straipsnyje yra formulių, bet jei žurnalas reikalauja pateikti straipsnį latex, tai niekur nesidėsi reik išmokt tuo latex dirbti. O dėl komentarų rašumo šioje svetainėje ir man yra nekartą buvę, kad neįsikelia, tai dabar prieš paspausdama išsiusti, padarau visam paraašytam tekstui copy ir jei neįsikelia tiesiog paste padarau, tada nereikia visko iš naujo rašyti.
31.   Ramunė 2010.07.06 14:34
  Aš esu bandžiusi spausti atgal arba klaviatūroje backspace ir išnykęs tekstas bent jau man neatsirasdavo. Mano nuomone geriau pasikliaut antru būdu pasiūlytu gerb. Maskeliūnu, kad tekstas nebūtų prarastas.
32.   Ramunė 2010.07.25 11:13
  Na mano straipsnį LMD priėmė, išmokau su latex suvedžiau ir išsiunčiau redakcijai, bet man jis vis tiek nepatinka, vorda daug geriau. Tas latex labai priekabus, vienas ženklas ne toks ir nekompiliuja.
33.   S. Maskeliūnas 2010.07.25 13:35
  Nemanau, kad toks 'priekabumas' yra trūkumas: kokia siaubinga painiava gautųsi, jei sintaksines klaidas toleruotų!...
Beje, [laimei!] analogiškai 'priekabi' yra ir VMI mokesčių deklaravimo programa ABBYY FormFiller.
34.   Ramunė 2010.07.25 21:36
  Na taip sutinku su Jumis, kad blogai būtų jei toleruotų sintaksės klaidas, bet kai pamiršti padėti atvirkščią sleš ir dėl prikimba, tai dėl tiek galėtų prie manęs nepriekabiauti. Vordas geresnis nepriekabiauja prie manęs :) ir nereikia galvos sukti kaip formules suprogramuoti aš naudoju mathtype vorde formulėm rašyti ir esu patenkinta.
35.   S. Maskeliūnas 2010.07.26 07:34
  jis priekabiauja tik prie tų, kurios/kurie jį erzina :-)
36.   Ramunė 2010.10.28 23:01
  Gerb. Stasy paskaitinėjau šioje svetainėje jūsų žinutes ir kad dirbate lyg Vokietijoje ir man pasidarė įdomu, kuria matematikos šakos tematika darote mokslą? Nu čia ne į tema paklausiau, bet vis tiek :)
37.   S. Maskeliūnas 2010.10.29 01:10
  Stasio atsakymas pateikiamas jo tinklalapyje:

"My research interests lie between mathematics and computer science.
I am mainly interested in "concrete" complexity: proving unconditional lower bounds on computational complexity of concrete problems."
38.   Stasys 2010.10.29 12:07
  Saulius jau atsake i klausima, as tik pridedu.

Mano sritys yra dikrecioji matematika, kombinatorika ir sudetingumo teorija. 1 mln USD "svorio" probema P=?NP yra viena is mano srities prblemu, kurios sprendimui as beje laiko negaistu. Mane domina konkretesnes problemos. Jos kyla is informatikos (algoritmu sudetingumo teorijos), bet yra grynai matematines problemos. Sprendimai reikalauja gudriu kombinatorikos, tikimybiniu bei algebriniu metodu taikymo.

Angliskai mano speciali sritis apibudinama terminais "boolean circuit complexity, communication complexity, lower bounds". Sioje srityje Lietuvoje niekas nedirba. Ir is viso, taip susikloste, kad ir visoje diskrecioje matematikoje Lietuvoje dirba vos vienas kitas. Stai ir "pabegau" ...


P.S. Kaip mazas pavizdys stai tik viena artima sirdziai problema. Ji liecia toki matricos rango apibendrinima. Turint nXn 0-1 matrica A tegu rk(A) yra maziausias skaicius r toks, kad A galima uzrasyti kaip dvieju matricu B ir C sandaga virs lauko GF(2) taip kad bendras vienetu skaicius matricose B ir C nevirsytu r. [Klasikinis rango apibrezimas domisi tik matricu B ir C dimensijom, eiluciu/stulpeliu skaiciumi.] Aisku, kad rk(A) nevirsija n^2. Be to, atsitiktines matricos turi rk(A) vos ne n^2/log n su didele tikimybe. Paprasta trikampine (triangle) matrica turi rk(A)>= nlog n. Problema: surasti *konkrecia* matrica A kurios rk(A) yra didesnis, tarkim yra apie n^3/2. Mano hipoteze (kurios vis negaliu irodyti) yra, kad toki rk(A) turi Erdos-Renyi matricos A: kiekviena eilute/stulpelis turi n^1/2 vienetu, ir kiekvienos dvi eilutes (stulpeliai) turi tik viena bendra vieneta, t.y. yra n^3/2 vienetu is viso, bet nera jokios 2X2 vienetines pomatrices.
39.   Ramunė 2010.10.29 19:19
  Ocho čia tikrai kietai ir įdomiai, tai gal neįmanoma įrodyti, jei vis nepavyksta. Man matricos irgi patinka :). Tik va labiausiai nemėgstu tikimybių teorijos ir funkcionalinės analizės, nes mano smegenų tinklas labai jau ribotai veikia šiose srityse. Tai labai šaunu, kad beveik niekas jūsų sritimi neužsiima, tada gali ramiai daryti mokslą ir nebijoti, kad kas ką nors anksąiau už jus išras :). Man patinka matematinis modeliavimas įvairiose srityse, chemijoje, ekologijoje, fiziologijoje, ten daug įdomių dalykų sužinai, net ir iš ne matematinės pusės. Stasy linkiu, jums įrodyt tą savo hipotezę.
40.   Stasys 2010.10.29 19:53
  Ramune, vienas pataisymas: niekas mano sritim neuzsiima TIK Lietuvoje. Pasaulyje (ypac JAV, Izraelyje, Indijoje ir kitur) uzsiima simtai labai "kietu" matematiku ... Neveltui juk Clay Mathematics Institute viena mano srities problemu (P-NP) itrauke i (tik!) septiniu "Millennium Prize Problems" (kiekviena sverai 1 mln. USD). O del "modeliuoti ar irodyneti" - tai cia skonio reikalas. As pavyzdziui labai gerbiu zmones, kurie bando rimtai jau esamus matematikos metodus pritaikyti realiame gyvenime. Tik ju deka "sausu" matematiku (kaip as) dar iki siol zmonija ir neisnaikino ... Leidzia jiems kapstytis ...

Beje, ta mano pamineta "problemele" nera tokia jau ir nekalta. Ja issprendus butu isspresta viena is sunkiausiu (jau virs 30 metu senumo) grynai informatikos problema: butu irodyta, kad kai kuriu tiesiniu transformaciju skaiciavimui reikia dideliu schemu (chip'u).
41.   Ramunė 2010.10.29 20:42
  Na  linkiu, kad būtent jūs įrodytumėt, o ne tie kieti kitų šalių matematikai :).

Atsakyti:
vardas:
el. paštas:
tekstas:Valid CSS! Valid HTML 4.01!
Svetainės struktūra  © VU Matematikos ir informatikos institutas, 2003–2018