VU Matematikos ir informatikos institutas Vilniaus Universitetas Matematikos ir informatikos institutas
VU Matematikos ir informatikos institutas
APIE MII
MOKSLAS
DOKTORANTŪRA IR ŠVIETIMAS
LEIDYBA
BIBLIOTEKA
DARBUOTOJAI
PROJEKTAI
DISKUSIJOS
NAUJIENOS/SKELBIMAI
APIE MII SVETAINĘ
NUORODOS
 ENGLISH


MII --> VU eilinis institutas?

Iš viso žinučių: 16
1.   Stasys 2010.08.12 00:42
  Ivyko didelis dalykas: Is nepriklausomo instituto virtom "eiliniu" VU institutu. Noretusi suzinoti, ka patys MII zmones apie tai galvoja.

[1] Yra tai gerai ar blogai? 

[2] Reikia kautis uz "nepriklausomybe" ar neverta?

[3] Reikia mums kautis uz "vieta po VU saule" ar ne?

[4] Yra MIF musu draugas ar ne?

[5] Tikimes ir toliau "daryti moksla" be juodo darbo (=destymo)?

[6] Ar mes is vis supratom, kas cia ivyko?
(A.a. Staulevicius butu sito nesuprates ... ir butu kovojes.)

[7] O gal mes jau supratom, kad "galas" ir ieskom darbu kitur?
(Kaip beje as pats.)

[8] Kokia dabar Lietuvos matematikos ateitis? MII+MIF?

[9] Kokia dabar Lietuvos informatikos ateitis? MII+MIF?

Atleiskit uz pompastinius klausimus. Jais noriu tik pazymeti (kaip suo) musu teritorija. Nes rupi MII likimas. Jis mums visiems juk rupi. Tad pasakykit savo nuomone!

VU valdzia vis dar suka galva: kaip mes galejom okupuoti sita Lietuvos matematikos sventove be jokio "kraujo praliejimo", be jokiu protestu ... Tad gal parodykim, kad karas dar nebaigtas. Kad prievarta ijunge MII i VU jie (VU ir SMM) tures problemu.  Bet tam reikia Jusu aiskios NUOMONES. Kad ir siame interneto puslapyje. (VU veikejai ji skaito.)
2.   S. Maskeliūnas 2010.08.12 09:56
  [1] VU dalimi tapsime nuo 2010.10.01 d.
Tik pabuvę VU sudėtyje galėsime vertinti privalumus ir trūkumus;  iš anksto - įmanoma tik spėlioti.

[2] Šiuo metu - tai tikrai neverta: "kariavom" (tiksliau tariant: argumentavom) visus praėjusius metus; dabar sprendimai jau priimti aukščiausiuose lygiuose, galiausiai oficialiai pritariant ir MII Tarybai.

[3] (Kiek keista jūsų karinė retorika: juk pilnai pakanka vadinti konkuravimu).
Jau konkuruojame: vykusiame priėmime į doktorantūrą; manau, pakankamai sėkmingai.

[4] Tikrai - draugas, o tiksliau tariant: konstruktyvus bendradarbiavimo partneris.

[5] MII darbuotojams neįmanoma būti dėstytojo etate (greta mokslinio darbo galima tik dirbti su doktorantais). O asmeniškai - manau, kas dėstytojavo (šalia darbo MII) - dėstytojaus ir toliau, kas buvo nelinkęs - vargu ar patirs kokią 'prievartą' privalomai dėstytojauti.

[6] Ne laikas dabar 'kovoti': sprendimai jau priimti ir bent artimiausiu metu NIEKAS neplanuoja jų keisti; verčiau - nusiteikti konstruktyviam darbui VU sudėtyje.
Taip rašote, tarsi buvimas Vilniaus universitete būtų 'siaubų siaubas' :-) 
O kodėl manote, kad negalėtume būti tokie pat šaunūs, produktyvūs, kaip pvz. VU Taikomųjų mokslų institutas, puikiai panaudojantis buvimo VU sudėtine dalimi privalumus?

[7] (Palieku atsakyti matematikams).

[8] Informatikos ateitis - ne vien VU MIF+MII dalykas. Tai detaliai aptariama Europos Komisijos (Information Society and Media DG) projekte: "ICT RTD Technological Audit - Lithuania". Deja, šiuo metu projekto rezultatai dar negali būti viešai skelbiami; tikriausiai (bent dalinai) jie bus paviešinti šį rudenį.
Kalbant apie VU MII - ateities perspektyvos aptariamos naujojo 2011-2013 m. MII strateginio plano projekto* (žr.: www.mii.lt meniu skiltyje MOKSLAS - PLANAVIMO DOKUMENTAI) atskirame naujame skyrelyje "MII reorganizavimas prijungimo prie VU būdu" (po SSGG analizės). Labai prašome teikti pastabas ir tobulinimo pasiūlymus!

(... jūsų paraginimas demonstruoti karingumą - truputį primena rusišką posakį: "posle draki - kulakami nie mašut" :-)
3.   Stasys 2010.08.12 15:38
  Su niekuo kariauti as nesiulau :-) As tik siulau pamastyti apie savo vieta VU. Kaip, tarkim, paciai Lietuvai reikia pamastyti apie savo vieta ES. Kiekvienas nepriklausomybes praradimas/atidavimas turi ir pliusu ir minusu. Tad ir butu gerai pasneketi, kokie tie "pliusai ir minusai" musu laukia.

Negi toliau tikimes, kad liks status quo?

Viskas bus po senovei?  Zinoma, "posle draki kulakami ne masut". Bet negi manome, kad ta "draka" jau baigesi? Bijau, kad ji tik dabar prasides ... Ne "musiai" ar kas panasaus. Tiesiog priemes kelis institutus pats VU kiek keisis. Ir pakitimai gali priklausyti butent nuo tu "naujoku" aktyvumo. Graziuoju reikalus tvarkyti yra gerai. Bet savo aiskia pozicija tureti irgi nekenkia. Manau MII bus pakankamai solidus VU padalinys ir jis turetu tureti atitinkama svori priimant vidinius VU sprendimus. Ne tik MII turi buti VU naudingas, bet ir atvirksciai: sitas prijungimas turetu buti ir MII naudingas (galimybe atjauninti instituta, pritraukti daugiau jaunimo, bendri projektai ir pan.)

Zinoma, jei *tikrai* manome, kad nieks is esmes nesikeis sitoje naujoje situacijoje, tai sita diskusija visai nereikalinga: iki siol viskas buvo daugmaz O.K. O kas, jei vistik dalykai keisis - ar busim tada pasiruose? Ar tikrai zinome, ko noretume?
4.   S. Maskeliūnas 2010.08.12 17:05
  Niekas neabejoja: tikrai bus rimtų pasikeitimų. Daug funkcijų perleidžiama VU žinion (transportas, Erasmus programa, ...); MII nustos būti juridinis asmuo. Priėmimas į doktorantūrą - jau įvyko taip, tarsi MII jau dabar pilnai priklausytų VU (iš to jau yra ir praktinių išvadų: jei būtume buvę pasyvesni - priėmimo į doktorantūrą rezultatai būtų buvę nepalyginamai prastesni).

Pliusai: pvz. pas save turėsime pilną prieigą prie VU prenumeruojamų ISI Web of Science ir kt. mokslinių duomenų bazių (nereikės - kaip dabar - prireikus važiuoti į VU TFAI; tarptautinių projektų paraiškas rašysime VU vardu (o tai užsieniečiams skamba tikrai solidžiau, nei MII), ...

Minusai: mažiau sprendimų priėmimo laisvės, daugiau formalumų "popierizmo", ilgesnis laikas nuo dokumento parengimo iki Rektoriaus parašo gavimo, ...

Stasy, gal galėtumėte perskaityti ir parašyti savo pastabas ir/ar pasiūlymus praeitoje žinutėje nurodytam Strateginio plano projektui ?
5.   Stasys 2010.08.12 21:23
  Del "Strateginio plano". Chm ... Suprantu, kad sis dalykas skirtas biurokratams (ne mokslininkams) ir paruostas pagal JU reikalavimus. Ir kaip toks jis man atrodo neblogas. Tiesa, kai matau mokslines produkcijos "plana" (su konkreciais skaiciais) mane visada nupurto siurpas. Planuoti nezinia? "Des kiausini ir gaidys", kaip buvo rusu laikais ... Bet ka padarysi - biurokratai yra tokie visame pasaulyje ...

Uzkliuvo tik, kad "plane" nera konkretesniu bendradarbiavimo VU viduje planu. Yra siek tiek pamineta "Tarptautiniu rysiu pletimo" skyriuje. Bet tik pamineta. Matyt mes dar jokiu konkretesniu planu ir neturime. O ir is kur juos tureti - mes juk tik "svieziai" prijungti. Ateis laikas - sukonkretinsime. Bet bendras ispudis liko, kad dabartinis strateginis planas ne ka skiriasi nuo ankstesniu, kai buvom nepriklausomi. Didesni (strukturiniai/tiksliniai, ne kiekybiniai) pasikeitimai neplanuojami. Bet gal as tiesiog nemoku skaityti "tarp eiluciu" ... biurokratas is manes blogas.

Uzkliuvo ir kad MII matematika "susitrauke" iki 3-ju skyriu ... Na bet cia skonio dalykas: ka vadinti "tikra" matematika. Man ir "taikomoji" yra matematika ...

Apie kitka. Rasei "MII darbuotojams neįmanoma būti dėstytojo etate". Va cia jau vienas "klausus'as", kuri reiketu issiaiskinti. O kaip su VU destytojais: jie irgi negales tureti bent dali etato MII? Manau - gales kaip iki siol: tai gal vienintele tarkim MIF zmoniu galimybe nors kiek laiko skirti vien mokslui. Bet jeigu taip, tai sitas "vienpusis eismas" kiek nesuprantamas. Kalbu ne tik apie papildoma uzdarbi: patiems destant galima atrinkti gabesnius studentus tolesniam darbui MII. Idomu, ar sitas "MII zmones negali tureti destytojo etato" reiskia ir kad jie negali destyti VU fakultetuose? 

Del doktoranturos tai as visai nesuprantu. Doktorantura renkasi jauni zmones besiruosiantys daryti moksline karjera (firmoms paprastai jokiu daktaru nereikia, jiems reikia geru "nesugadintu" galvu). Tad dabar, esant VU viduje, MII gi turetu buti matematikos ir informatikos doktorantu "Meka"! (MIF zmones sunku skirti pakankamai laiko doktorantams del destymo kruvio.) Ka turejai galvoje sakydamas "priėmimo į doktorantūrą rezultatai būtų buvę nepalyginamai prastesni"?
6.   S. Maskeliūnas 2010.08.13 14:11
  Taip: strateginį planą rengiame todėl, kad tokia yra privaloma tvarka. Tačiau jį galima ruošti ne vien 'dėl paukščiuko', bet ir pasvarstant ateities perspektyvas.

Strateginį planą be konkrečių vertinimo kriterijų ir skaičių - ŠMM garantuotai nepatvirtintų.

Dėl konkretesnių bendradarbiavimo planų: jei ką verto paminėti pasiūlysite - įtrauksime.

Didesnius struktūrinius, tikslinius pasikeitimus 'ant greitųjų' priplanuoti jau dabar (kol dar net neesame Universitete, nepatyrėme buvimo VU sudėtine dalimi specifikos) - manau, būtų neatsakinga.

Dėl 'susitraukimo': sprendžiama ne remiantis kokiais nors strateginiais motyvais, o pagal principą: kai skyriuje lieka mažai darbuotojų - jis tampa sektoriumi ir prijungiamas prie kurio nors skyriaus (numatant, kad, jei ateityje išaugs, - vėl galės tapti skyriumi).
Tai, kas laikoma "Matematika" ir "Informatika" - susiklostė istoriškai: 3 pagrindinės veiklos kryptys patvirtintos LR Vyriausybės 2002 m. liepos 10 d. nutarimu Nr. 1102.

Dėl etatų: pagal Darbo kodeksą - joks darbuotojas negali būti įsidarbinęs daugiau nei 1,5 etatu. MII yra moksliniai, tyrėjų, inžinierių, pagalbinių darbuotojų etatai, bet nėra (ir neplanuojama, kad atsiras) profesorių, docentų, dėstytojų, asistentų, lektorių etatų. Tačiau šalia pagrindinio darbo MII įmanoma papildomai dėstytojauti aukštosiose mokyklose, ir atvirkščiai. T.y., kaip Institute 1 etatu dirbantis darbuotojas gali įsidarbinti 1/2 etato universitete (ar po 1/4 etato dviejuose universitetuose/kolegijose), taip ir universitetų darbuotojai gali įsidarbinti antraeilėse pareigose MII. Nesupratau, ką vadinate "vienpusiu eismu": ir dabar jis yra, ir ateityje išliks "dvipusis".

Nemanau, kad tapus VU dalimi MII pasidaro patrauklesnis potencialiems doktorantams: juk pasikeičia tik formalumai, paties mokslinio darbo pobūdis išlieka koks buvęs.

ŠMM kasmet numato, kiek kuri institucija gauna doktorantūros vietų (įvertinus esamus rezultatus).
Šiemet apskaičiuotos planuojamos MII doktorantūros vietos buvo susumuotos su VU doktorantūros vietomis.
Todėl buvo rūpinamasi, tariamasi, "deramasi", kad galėtume pretenduoti į pakankamą doktorantūros vietų kiekį mūsų institute; MII doktorantūra buvo reklamuota ne tik VU, bet ir kituose Lietuvos universitetuose.
7.   Stasys 2010.08.13 15:02
  Del "vienpusio vs. dvipusio eismo": Mane suklaidono paties pasakymas "MII darbuotojams neįmanoma būti dėstytojo etate".  Dabar supratau: negalima tureti tokio etato *paciame MII*, ju paprasciausiai nenumatyta. Bet tureti destytojo etato dali kur kitur (ir net VU fakultetuose?) nedraudziama. Na tada zinoma nera jokio "vienpusio eismo". (Ka reiskia kai subtilybiu nezinau ...) Ir zinoma, kazkokius strukturinius pakeitimus surasyti ("ant greicio") i strategini plana butu daugiau nei neatsakinga. Todel ir sakiau kad nera ko noreti - mes tik "svieziai" prijungti, pagyvensim pamatysim. Ir kuo maziau "strukturiniu pakeitimu" tuo geriau - ramiau galima dirbti. Kiek zinau, tu "pakeitimu" jau turejome su kaupu, vis koks naujas nurodymas, naujos taisykles ...

Bet, Sauliau, netikiu, kad MII gales ir toliau likti kaip *vien mokslinis* institutas universiteto viduje. Niekur nemaciau, kad koks Max Planck institutas priklausytu kokiam universitetui ... Kaip taikomasis institutas - gal ir taip ("ukiskaitos"). Bet kaip fundamentaliu tyrimu institutas, nedalivaujantis pagrindiniame universiteto darbe - studentu ruosime? Na, bet jeigu sitas "nedalivavimas" yra ir net pageidaujamas (VU vadovybes), tada kitas reikalas. Tada gal ir nero ko pergyventi, fundamentalus tyrimai nebus "naikinami".

Del doktoranturos. Turejau galvoje, kad vadovas MII gali skirti daugiau laiko negu privalantis ir destyti. Be to, sakykim ka norim, bet "VU doktorantura" (atlikta MII) skamba solidziau: VU daug placiau zinoma negu MII. As tik niekaip nesuprantu vieno dalyko: jei MII zmones sutinka vadovauti daugeliui doktorantu, tai kas gali tai drausti, riboti ju skaiciu? Nebent cia yra kokios grynai finansines priezastys (stipendijos ir pan.)?
8.   S. Maskeliūnas 2010.08.13 16:04
  Taip, Stasy: turėjau omenyje *pačiame MII*; o dėstytojaujama - visur kitur (tame tarpe: ir VU MIF).

Jei Institutas (su savo moksliniais skyriais) greta doktorantūros studijų dar pradėtų tiesiogiai dalyvauti ir bakalaurų bei magistrų rengime [dėstytojavime], tai taptų identiškas fakultetams (su katedromis).
Manau, dirbsime panašiai, kaip šiuo metu dirba VU Taikomųjų mokslų institutas (TMI): pagrindinė veikla išliks MTEP (moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra). Tik būnant VU sudėtyje stiprės bendradarbiavimo ryšiai su kitais VU padaliniais, t.y. - VU TMI pavyzdžiu - institutas tikriausiai galės būti bazė ne tik doktorantūrai, bet ir studentų kursiniams, baigiamiesiems darbams.

Esate teisus: doktorantų kiekį riboja finansinės priežastys. T.y., universitetai, institutai gali priimti studijoms ne daugiau doktorantų, nei suplanuoja ŠMM - skirdama atitinkamą stipendijų kiekį.


P.S.: Dėkui, Stasy, už jūsų klausimus !
9.   Stasys 2010.08.13 23:42
  Sauliau, dekoti reikia Tau uz issamius atsakymus, ne man uz kvailus klausimus :-) (Atleisk uz "Tu" vietoj "Jus" - "Jus" as kreipiuosi i tik visiskai svetimus zmones.)

Bet rimciau: ar mes turim kokiu ideju kaip atjauninti MII? Tarp visu (galimu) blogybiu sitame prijungime as maciau ir dideli sansa mums pagaliau atjauneti! Nemanau, kad staiga atsiras nauju etatu. Betgi ir Strateginiame plane pabreziama, kad MII "sensta". Kazka reikia daryti. Doktoranturos zinoma jau sis tas. Bet po 2-3 metu jie mus palieka. Prisipazinsiu: gatavo recepto as neturiu. Viskas susiveda i finansavima. Stai kodel as "svajoju", kad geras MII+MIF tandemas kazka daugiau tame reikale isspausti galetu ... Atrinkti gabiausius. Pramusti jiems etatus.

Kiek nuo temos, tik mazas pasazas. Pries kuri laika paprase manes pavadovauti vieno studento is MIF kursiniam darbui. As jam pasiuliau panagrineti pora mano ruosiamos knygos daliu. Pasiuliau - ir stipriai suabejojau: si knyga gi skirta vienos is sunkiausiu matematines informatikos (sudetingumo teorijos) ekspertams. Ir ka: sitas studentas ne tik kad greit suprato kas ir kaip - jis prikibo net prie techniniu detaliu! Tad stai kokias galvas mes Lietuvoje turime! Vokietijoje per visa si laika buvau surades tik viena toki gabu. (O turejau daug studentu.) O cia - pirmas bandymas, ir i taska! Stai kodel manau, kad MII zmonems reiketu tu "perliuku" patiems (destant, vadovaujant) pasiieskoti. Ir pasistengti (pramusti), kad jie galetu dirbti MII. Bunant VU viduje tai turetu buti lengviau.
10.   S. Maskeliūnas 2010.08.14 14:19
  Vien doktorantai - yra labai stiprus MII atjauninantis veiksnys (pernai priimta 19 doktorantų, šiemet - jau priimta 14 doktorantų ir iki rugpjūčio 31 d. paskelbtas/vyksta dar 5 Informatikos inžinerijos doktorantų priėmimas); iš disertacijas MII apsigynusių - tikrai yra ir institute liekančių daktarų (paprastai iš tų, kurie savo doktorantūros metu dar ir papildomai dirbo institute puse etato).

Papildomą gal būt galimą atjaunėjimo veiksnį pamačiau, ieškodamas, ką atsakyti į jūsų klausimus: pamačiau, kaip VU Taikomųjų mokslų institutas savo tinklalapyje giriasi, kad jų moksliniai tyrimai yra bazė ne tik doktorantūrai, bet ir studentų kursiniams bei baigiamiesiems darbams. Jei tai įprasta TMI - panašu, kad analogiškai įtraukti studentus į mokslinę veiklą (tuo būdu pasiieškodami talentų tolesniam bendradarbiavimui su jais) galėsime ir mūsų institute.
11.   Stasys 2010.09.05 00:04
  Tad ir pasisnekejom mudu du, Sauliau ...

Sunaikintu (=prijungtu) koki amerikonu ar vokieciu mokslini instituta -- kas per vajus kiltu! O pas mus ... "kaip grazu sedeti po egle" ...

Bet man sitokia reakcija (=jokios reakcijos) net darosi kazkaip maloni. Ramybeje ISMINTIS ... Tik ar mes su ta "ramybe" sitame, reakcijos (ir greitos, internetines) belaukianciame pasaulyje ilgai issilaikysime ...

P.S. Sauliau, pora i darba priimtu doktorantu musu neisgelbes. Kai amziaus vidurkis perzenge 50-55 metus ... Reikia studentu.
12.   S. Maskeliūnas 2010.09.05 01:24
  Stasy, manau, kad tiesiog pas mus nedaug kas įpratę aktyviai dalyvauti internetinių tinklalapių diskusijose (ypač tokiose, kurios viešos visam pasauliui, kur lengvabūdiškiau ką paskubomis 'leptelėjus' - po to gali tekti rimtai gailėtis).
Iš nedalyvaujančių - manau, didžiausioji dalis mielai atsakytų į bet kokius klausimus pvz. el.paštu į jų pašto dėžutes; mažesnė dalis - ir el.paštu neintensyviai naudojasi, tačiau mielai bendrautų telefonu ar tiesiogiai susitikus; ir tik vienetai iš principo vengia diskusijų.
"Lazda turi 2 galus": mažiau laiko skiriant virtualiam bendravimui - daugiau laiko lieka darbams ir nekompiuterizuotam bendravimui.
Taigi, tokio neaktyvumo šioje diskusijoje - nedramatizuočiau: tiesiog neaktyviesiems nepatraukli ši bendravimo, svarstymų forma.

Paoponuočiau jūsų "poros doktorantų" teiginiui:
Apie šiemet naujai priimtuosius į doktorantūrą - minėjau praeitoje savo žinutėje. Be to,
vien šį mėnesį institute bus ginamos 3 disertacijos; priedo, šiemet jau apgintos 6 disertacijos. Iš šių apsigynusių/besiginančių mažiausiai 5 - toliau dirbs institute. Manau, tai pakankamai rimta jėga; jų pagalba galima imtis svarių naujų projektų.
Taigi, kad tik pakaktų jėgų su jais produktyviai dirbti, doktorantai -- didelė paspirtis.
O apie studentus (magistrantus ir bakalaurus) - dar šiek tiek per anksti svarstyti: tik pilnai tapus VU dalimi galėsime ne vien spėlioti, bet ir realiai vertingi esamas galimybes.
13.   Stasys 2010.09.05 18:34
  "kad tiesiog pas mus nedaug kas įpratę aktyviai dalyvauti internetinių tinklalapių diskusijose ". Kaip tik tai ir turejau omenyje. Jokiu budu nemanau, kad zmonems tas pats kas MII ir aplink vyksta! Tiesiog internetine diskusija yra mums dar svetima.

Po teisybei ir man ji buvo ilgai svetima, buvo gaila svaistyti laika tokiems "niekams". Kol neuzkliuvau uz keliu profesonaliu Blgo'u, moderuojamu iskiliu mokslininku (mano dabartiniai favoritai yra Richard Lipton, Terry Tao, Gil Kalai). Stai nesenai R. Liptono
Blog'e buvo aptariamas nelogybes P!=NP "irodymas"
<a href="http://rjlipton.wordpress.com/2010/08/15 /the-p%E2%89%A0np-proof-is-one-week-old/">. Net tokie "liutai" kaip Terry Tao ir Growers isijunge. Ir ka manai: surado keleta neuzkisamu skyliu tame "irodyme" per kelias dienas! Nors New York Times jau skambino varpais, kad 1 mln USD premijuota problema pagaliau isspresta. Nors nesant internetui tu klaidu butu ieskoma menesiais (mat "irodymas" tikrai neatrode kvailas, net Richard Karp, vienas tos problemos gimdytoju, pasake "this looks like a seriuos attempt"). Tai vienas pavyzdys kai internetines diskusijos kartais yra tikrai efektyvus mokslininku bendravimo budas.

Kita vertus, mano "klausimai" kaip dabar matau buvo labai jau ne konkretus. Zmones nenori pilstyti is tuscio i kiaura. Ir gerai daro. Ypac kai parases "nei kirviu neiskirsi" ... 

Del "atjaunejimo". Tai skaudi tema. Doktorantai yra gerai, bet tik jeigu MII amziaus vidurkis butu kazkur apie 40. O mes jau perzengem kritine riba. Todel ir manau, kad reiketu geru galvu ieskoti jau nuo kokio 3-cio kurso. Ir nebutinai, kad jie visi liktu institute. Svarbu, kad kasdieniniame gyvenima sitas jaunimas mums "seniams" neleistu snausti. Pagyvetu seminaru veikla. Turiu omenyje ne tuos "ataskaitinius" seminarus (disertacijos ar padaryto darbo pristatymas ir pan.) O butent "darbinius" seminarus. Kur svarstomi idomiausi nauji kitu gauti rezultatai, kur reikia atsakineti i "kvailus" jaunimo klausimus (jie man labiausiai patinka, labiausiai stimuluoja). T.y. MII turi tikru meistru. Reiktu tik, kad jiems netruktu ir "pameistriu". O doktorantai tam tikra prasme jau "sugadinti" (tik nesupraskit klaidingai), jie specializavosi, jau daugiausia zino ko nori, ju tikslas disertacija. Laisvoms, "kvailoms" idejoms jie nebeturi laiko. Cia ne ju, o visos mokslo sistemos klaida. O be to, ka gali tik 0,4 % "sviezio kraujo" ka is esmes pakeisti?
14.   S. Maskeliūnas 2010.09.06 00:59
  Pritariu jums, Stasy! (gaila, kad tie, kam labiausiai reikėtų jūsų laiškų argumentus išgirsti - nežinia, ar kada atsivers šį puslapį. Na bet "lašas po lašo" - galiausiai tikrai subrandins vaisius: visame pasaulyje įtinklinto bendravimo mastai sparčiai plečiasi).

O labiau pradėti bendradarbiauti su studentais - tikrai būnant VU galimybių padaugės.
15.   Tomas Juskevicius 2010.09.07 23:09
  Puiki iniciatyva del studentu, kuria pavyzdziui V. Bentkus ar A. Dubickas rimtai emesi igyvendinti. Bet, deja, cia jau ryskiai paveluota. Geriausi abiturientai nuo 2004 metu praktiskai visi studijuoja Kembridze, Bremene ir panasiai. VU olimpiadininku beveik nera, o kitusiu studentu lygis beviltiskas, jei galvojame apie matematiko profesionalo darba. Kartais atsiranda vienas kitas entuziastas, bet tai tik kelios razinos ant torto. Kodel sakau, kad paveluota? Todel, kad net sudarius geras salygas (kas, manau, neimanoma ir noro nei is administracijos, nei is destytoju didelio nera), cia tie zmones nelikt, nes jau veikia inercija. Gaila, bet taip jau susikloste.
16.   Stasys 2010.09.10 23:41
  Deja, Tomai, esat teisus. Reikas tikrai "zymiai paveluotas". Per ilgai MII vyravo "autoritarinis rezimas" (turiu omenyje tuos senus laikus). Jaunimui nebuvo jokiu sansu "prasimusti". Po 10-15 metu pauzes matosi rezultatai ... Bet as nesu taip pesimistiskas. Dar galima MII atjauninti. Zinoma tu isvaziavusiu i Cambridge ar kitur mes jau nebesusigrazinsim. Bet turiu vilties, kad dar viena kita sviesi jauna galva ir Lietuvoje tebesedi. Tad tik reiketu musu meistrams pajudeti. Ta jaunima i seminarus susaukti. Jiems po nosim idomias (ir ikandamas) problemas pamesti. Ir svarbiausia: be jokiu autoritetu! Tik tada galva laisva. (Nezinau ar tai dabar Lietuvoje imanoma. Mano ispudis, kad zmogaus uzimamos pareigos vis dar daug reiskia. Noreciau klysti.)

Atsakyti:
vardas:
el. paštas:
tekstas:Valid CSS! Valid HTML 4.01!
Svetainės struktūra  © VU Matematikos ir informatikos institutas, 2003–2018