VU Matematikos ir informatikos institutas Vilniaus Universitetas Matematikos ir informatikos institutas
VU Matematikos ir informatikos institutas
APIE MII
MOKSLAS
DOKTORANTŪRA IR ŠVIETIMAS
LEIDYBA
BIBLIOTEKA
DARBUOTOJAI
PROJEKTAI
DISKUSIJOS
NAUJIENOS/SKELBIMAI
APIE MII SVETAINĘ
NUORODOS
 ENGLISH


MII vien cempionai?

Iš viso žinučių: 5
1.   Stasys 2012.07.27 23:29
  Tai ne nauja diskusija, tai greiciau tik komentaras. (Deja, MII puslapis nesuteikia galimybes, tiesiog komentuoti.)

Pastebejau viena keista reiskini: pastaruoju metu MII reklamujasi vos ne vien savo "skaitmeniniais cempionais", "protingiausiais Lietuvos zmonemis" ir pan.

Man atrodo, tai (maziausiai) nerimta. MII buvo (ir yra, tikiu) stiprus ne del situ "show". Tad gal nereiketu mums iki TV lygio nusivertinti. Kiti VU istitutai mus irgi stebi. Ir VU valdzia. Reiketu likti rimtesniems. Juolab kad MII turi rimtas vidines problemas (solidus amzius, mazai "sviezio kraujo" ir pan.) Palikim gal visa ta "show" tiems, kuriems reikia. Mums (manau) jo tikrai nereikia. Ka kiti MII zmones apie tai mano?
2.   S. Maskeliūnas 2012.07.28 10:50
  Gerb. Stasy, tokios 'reklamos' dominavimo priežastis - vasaros atostogų metas
(Vilniaus universitete tik rimtų išimčių atveju leidžiama atostogauti kitu metu, nei liepos ir rugpjūčio mėn.);
šiuo metu nevyksta moksliniai seminarai, neginamos disertacijos ir pan., tai ir liko vien tokie skelbimai.

Ar tokių skelbimų reikėtų gėdintis, nerodyti, rodyti visai trumpai? -- atsakymas, manau, analogiškas atsakymui į klausimą: „ar valstybė turi remti profesionalų sportą?“ (tai juk irgi tik pramoga, „show“).

Vienas pavyzdys: pranešus apie galimybę dalyvauti televizijos laidoje „Atvira Lietuvos universitetų žinių lyga – Lyderiai“, mūsų instituto jaunimas pats parodė iniciatyvą, subūrė komandą, rimtai rengėsi, dalyvavo - ir laimėjo visus pasirodymus! Tai kodėl gi jų nuoširdžiai nepasveikinti?

Kita vertus, sutinku: tikrai būtų blogai, jei tokie „show“ būtų laikomi lygiaverčiu ar net svarbesniu dalyku už tiesioginį VU MII mokslinį, MTEP darbą, doktorantūros studijas ir kt.; to tikrai reikia vengti.

O vidinių problemų - tai, žinoma, visi turi
(tik pridurčiau: „šviežio kraujo“ bent jau dalyje VU MII skyrių - tikrai netrūksta).
3.   Stasys 2012.07.28 14:35
  Zinoma, zinoma - atostogu metas, atsipalaidavimas :-) Ir as tikrai ne pries, kad aktyvus jaunimas butu pasveikintas! Man tik uzkliuvo proporcijos: sita tema "stovi" MII puslapyje jau senokai. Mat tai *oficialus* MII puslapis, ne koks pramoginis. Trumpai: tikrai nematau cia jokios "tragedijos". Tiesiog "uzkliuvo" sita smulkmena, tad ir pakomentavau.

"(tik pridurčiau: „šviežio kraujo“ bent jau dalyje VU MII skyrių - tikrai netrūksta)." Na gal tik "dalyje". Doktorantai - gerai. As turiu labiau omenyje mokslo darbuotojus. Idomu, koks dabar amziaus vidurkis (be doktorantu)? [Zinoma, jeigu tai galima atvirai skelbti.]
4.   S. Maskeliūnas 2012.07.30 15:32
  Stasy, VU darbuotojų bazėje, žinoma, saugoma informacija „gimimo metai“;
paprašiau, kad MII sekretorė Danutė atsiųstų MII darbuotojų gimimo datas;
įsikėlęs į Excel'į - apskaičiavau vidurkį: 1965,24.
Taigi, šiuo metu MII 125 darbuotojų vidutinis amžius yra 47 m.
Į skaičiavimą įtraukti MII projektuose dirbantys asmenys, neįtraukti - antraeilininkai (kurių dauguma bus įdarbinta nuo rugsėjo 1 d.) ir doktorantai.
5.   stasys 2012.07.31 01:05
  Ooops, as cia turejau omenyje taip vadinama "data security". Tarkim joks Vkietijos universitetas tokiu duomenu nepaviesintu. Bet as labai daziaugiuosi, kad mes kitokie. Mes dar ne supuve.

Ka gi, 47 yra maziau negu as isivaizdavau. Tai dar nera visai blogai, tai tik jau blogai. Reiketu tureti apie 35-40. Reiketu daugiau jaunimo sudominti daryti moksla ir po doktoranturos. Zinau - tai nelengva. Ka sitam jaunimui pasiulysi? Stai net Vokietijoje as jau praradau bent du labai gabius savo mokininius. Ir nesenai viena labai gabu Lietuvoje.  Beda ta, kad dideles firmos dabar dirba kaip mazos "mokslu akademijos". Jos tiesiog siurbia talentus. Ir moka jiems daug kartu daugiau. Jauni zmones nezino, kokia ten rizika. Stai vienas is mano tu vokisku "geniju" dabar blaskosi Prancuzijoje ieskodamas darbo. As jam padedu kiek galiu. Bet jau saukstai po pietu.

Kalbedamas apie "sviezia krauja" as turiu omenyje ne tik "tikra" krauja. Reikia ir svieziu pasikeitimu paciuose tyrimuose. Reiketu, kad tyrimus pradetu nauji zmones. Kad postus (skyriu, sektoriu vadovu) uzimtu jauni zmones. Zinoma, paremiami "senu vilku". 

Stai is paprasto komentaro "maziau show, please" nukeliavom i "ateities planus".

Atsakyti:
vardas:
el. paštas:
tekstas:Valid CSS! Valid HTML 4.01!
Svetainės struktūra  © VU Matematikos ir informatikos institutas, 2003–2018