VU Matematikos ir informatikos institutas Vilniaus Universitetas Matematikos ir informatikos institutas
VU Matematikos ir informatikos institutas
APIE MII
MOKSLAS
DOKTORANTŪRA IR ŠVIETIMAS
LEIDYBA
BIBLIOTEKA
DARBUOTOJAI
PROJEKTAI
DISKUSIJOS
NAUJIENOS/SKELBIMAI
APIE MII SVETAINĘ
NUORODOS
 ENGLISH


Priėmimas į doktorantūros studijas (2016)

Iš viso žinučių: 5
1.   Tomas 2016.06.14 20:19
  Laba diena,

šiais metais (2016) baigiau informatikos magistro studijas (MIF VU) ir planuoju stoti į doktorantūrą. Jūsų puslapio taisyklėse (http://www.mii.lt/index.php?siteaction=news_notices.view&id=3988&lang=lt) nurodyta, kad reikia dviejų mokslininkų rekomendacijų (žr. 4 punktas) taip pat reikia ir parašytų straipsnių. Deja, tačiau straipsnių neturiu.

Kaip suprantu, neturint mokslinių straipsnių neįmanoma gauti mokslininkų rekomendacijų. O, neturint mokslininkų rekomendacijų ir straipsnių bandyti stoti į trečios pakopos studijas neįmanoma?

Gal kas galėtumėte plačiau parašyti dėl stojimo į doktorantūrą?


Pagarbiai,

Tomas
2.   Stasys 2016.06.14 23:40
  Tomai, aš TIKRAI netikiu, kad stojant į doktorantūrą būtų reikalingos mokslinės publikacijos. Yra išimčių, kai jau studijų metu žmogus paskelbia kokį straipsnį. (Taip buvo su vienu mano studentu.) Bet tai tik (retos!) išimtys. To reikalaujama neturėtų būti, jokiu būdu!  O dviejų mokslininkų rekomendacijas galima juk lengvai gauti (pvz. kursinių darbų vadovai).
3.   Saulius Maskeliūnas 2016.06.15 17:33
  Lig šiol tais atvejais, kai pretendentas neturėdavo straipsnių, – visada pakakdavo pateikti referatą (t. y., performuotą magistrinį darbą); kaip bus šiais metais – rytoj ryte pasiteirausime VU Doktorantūros ir rezidentūros skyriaus ir Jus informuosime.

2 mokslininkų  rekomendacijos (tos  mokslo  krypties,  į  kurios  tematiką pretenduojama) yra reikalingos; buvusio darbo vadovo, žinoma, puikiai tinka; ir dar ką prikalbinti reikia (iš MIF, MII ar kt.). Nes planuojantieji tapti mokslininkais – turi mokėti (arba išmokti) bendrauti su mokslininkais :)
4.   Stasys 2016.06.15 19:21
  Dėl rekomendacijų. Vienas mano draugas (Andy Drucker) savo blog'e pateikia keletą gerų patarimų: Making academic contacts (some thoughts for new researchers).
Trumpai: reikia tik sudominti būsimą vadovą. Ar tai būtų įdomus klausimai iš jo srities ("kvaili" klausimai apie "atskirus", ekspertų ignoruotus atvejus būna dažniausiai įdomiausi), ar tai būtų kokio labai specialaus atvejo sprendimas, ar sprendimo idėja, ar pan. Jei vadovas susidomės, visi kiti formalumai nebeturės jokios reikšmės ...

P.S. Aš tai prieš daug metų ėmiau ir tiesiog nuvažiavau į Maskvą pas prof. Jurij Janov. Jam paskambinau jau būdamas Maskvoje. Didelių idėjų neturėjau, bet domino jo sritis (automatų bei sudėtingumo teorija, iki tol domėjausi kita sritimi – matematine logika). Prabuvau gal savaitę, vaikščiojom apie MGU ir šnekėjomės. Apie daugelį dalykų, ne tik iš jo srities. Mano pirmi klausimai buvo gana naivūs: „kokie yra pagrindiniai rezultatai automatų teorijoje, kokios pagrindinės atviros problemos“ ir pan. Į Vilnių grįžau jau su sutvarkyta aspirantūra ir net bendrabučio vieta kišenėje :-) Žinoma, buvo rizika: galėjo ir atsakyti. Bet jam (kaip jis vėliau man sakė) patiko mano „akiplėšiškumas“, nebijojimas kelti „kvailus klausimus“ (prie kai kurių jis gerokai turėjo pagalvoti, nes nelaukti).
5.   Saulius Maskeliūnas 2016.06.16 12:20
  Direktoriaus padėjėja Danutė Rimeisienė pasitikslino su VU Doktorantūros ir rezidentūros skyriumi ir atitinkamai patikslinome Priėmimo į VU MII doktorantūrą taisykles:

Kandidatas į doktorantus turi įkelti į stojančiųjų registravimo sistemą:
5. Sąrašą savo mokslo darbų ir/arba konferencijoje skaitytų pranešimų (neprivaloma). [Darbų ir/ar pranešimų atspaudus stojantieji turi atsinešti į pokalbį. Jei stojantysis neturi darbų ir/ar pranešimų, į pokalbį privalo atsinešti referatą].

Atkreipiame dėmesį, kad VU MII taisyklės yra truputį detalesnės už bendras „Priėmimo į doktorantūros studijas Vilniaus universitete 2016 m. taisykles“ (kuriose pvz. neminimas referatas neturintiems mokslo darbų/pranešimų; nereikalaujama, kad 1 rekomendacija būtinai būtų Doktorantūros komiteto nario).

Dėkui Tomui už klausimą! Nes patikslinimai, manau, bus vertingi ir kitiems stojantiesiems.

Atsakyti:
vardas:
el. paštas:
tekstas:Valid CSS! Valid HTML 4.01!
Svetainės struktūra  © VU Matematikos ir informatikos institutas, 2003–2018